Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 121 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları Tuna Matbaacılık

ETKİNLİK

BESİN AĞI YAPALIM

Araç-Gereç: renkli karton (70×100 cm boyutlarında), oluşturulacak besin ağında yer alan canlı resimleri, yapıştırıcı, makas.
Amaç: Besin ağı tasarlamak

İşlem Basamakları

1. Tasarlayacağınız besin ağının niteliğini belirleyiniz ve araştırmanızı yapınız.
2. Kuracağınız besin ağı için kullanacağınız canlı resimlerinizi İnternet, dergi ve kitaplardan temin ediniz.
3. Resimleri kullanarak kartonun üzerinde bir besin ağı oluşturunuz. İlişkileri oklarla gösteriniz.

Sonuçları Değerlendirelim

1. Neden ilk olarak besin ağının niteliğini belirlemeniz gerekti?

  • Cevap: Bir ekosistemdeki çok sayıdaki farklı besin zincirlerinin bir araya gelmesiyle oluşan beslenme ilişkisine besin ağı denir. Besin ağı hayvanlardan insanlara gelene kadarki süreçte hangi canlının hangi canlıyı yiyerek beslendiği açık bir şekilde anlatılmaktadır. Bu nedenle öncelikle otçullar mu, etçiller mi yoksa yırtıcılar için mi oluşturacağımıza karar vermeliyiz. Her farklı türde farklı tipte bir besin ağı ortaya çıkacaktır.

2. Yaptığınız besin ağını arkadaşlarınızın yaptığı besin ağlarıyla karşılaştırınız. Besin ağlarındaki farklılıkları belirleyip farklılıkların sebebini açıklayınız.

  • Cevap: Benim yaptığım besin ağı; Kartal, yılanı yer. Yılan, kargayı yer. Karga, çekirgeyi yer. Çekirgede üreticileri yer. Besin ağımı, arkadaşlarımın besin ağlarıyla karşılaştırdığımda bazı farklılıklar gördüm. Bunun nedeni seçtiğimiz canlı türlerinin farklı olmasından kaynaklıydı.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap