Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 12 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 12 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 12 Cevapları Tuna Matbaacılık

MİTOZ VE EŞEYSİZ ÜREME

Denizyıldızı, hayvanlar âleminin derisi dikenliler şubesinde yer alır. Çoğu denizyıldızının beş tane kolu ve kollarının birleştiği merkezî bir diski vardır. Bazı denizyıldızı türleri kopan kolunu tamamen yenileme özelliğine sahiptir. Denizyıldızındaki bu mekanizmada parçanın koptuğu bölgede bazı bağışıklık sistemi hücreleri aktif görev almaktadır. Kök hücrelere benzeyen ama sınırlı farklılaşma ve bölünme yeteneğine sahip bu hücreler, orada hücre kaybını telafi etmek amacıyla bölünür. Böylece denizyıldızının yeni bir kolu oluşur. Bu bölümde canlılarda hücre bölünmesinin gerekliliğini, mitozun evrelerini ve eşeysiz üreme çeşitlerini öğreneceksiniz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap