Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 119 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Tuna Matbaacılık

Pestisitlerin içerdiği kimyasal maddeler veya parçalanma ürünlerinin bir kısmı, insan vücudunda birikerek veya birikmediği hâlde sinir hücrelerini tahrip ederek zararlı olur. Çeşitli pestisit gruplarının insan ve çevre üzerindeki etkileri de farklı olmaktadır. Örneğin bakırlı pestisitler, içerdikleri bakır iyonları ile bazı organlarda bakır dengesini bozarak bu organların fonksiyonlarını olumsuz etkiler. Klorlu pestisitlerin toprağa karışması hâlinde %50’den fazlasının 15-16 yıl toprakta kalabileceği tespit edilmiştir. Bu pestisit- ler insanın yağ dokularında birikerek kronik zehirlenmelere ve hastalıklara neden olur. Sadece gelişmekte olan ülkelerde yılda 37.000 kanser olgusunun tarım ilaçlarından kaynaklandığı düşünülmektedir. Mutasyon, doğumsal şekil bozuklukları ve alerji, uzun dönemde görülebilecek sağlık sorunlarıdır. Klinik çalışmalarda migren, astım ve egzamanın pestisit kalıntılarından doğan gıda alerjilerinden kaynaklandığı gözlemlenmiştir

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 119 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap