Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 115 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 115 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 115 Cevapları Tuna Matbaacılık

Besin zincirindeki her bir beslenme basamağı trofik düzey olarak adlandırılır. Besin zincirinin ilk basamağında yer alan üreticiler, birinci trofik düzeyi; birincil tüketiciler, ikinci trofik düzeyi ve ikincil tüketiciler ise üçüncü trofik düzeyi oluşturur. Her bir trofik düzeydeki tür, bir komüniteden başka bir komüniteye farklılık gösterir. Hem et hem de otla beslenen türler, örneğin hem tohumları hem de böcekleri yiyen baştankara kuşu gibi farklı besinlerle beslenen türler, dâhil oldukları besin zincirlerinde farklı trofik düzeylerde bulunabilir.

Yaşama birliklerinde canlılar arasındaki beslenme ilişkileri, çoğunlukla besin zincirlerinden daha karmaşık bir yapıdadır. Üreticilerden başlayıp çeşitli tüketicilerde son bulan, zaman zaman kesişerek karmaşık birçok besin zincirini içine alan besin ağları vardır. Besin ağlarında tüketicilerin çoğu, birden çok besini tüketebilir ya da birden fazla tüketici aynı organizmayla beslenebilir. Ekosistemi oluşturan canlıların birbirleri üzerinden beslenmeleri sonucu oluşan bu karmaşık ilişkiye besin ağı denir

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap